źćźłóń

Zabiegi keratynowe na włosy

 


Trwałe prostowanie

 

Zabiegi keratynowe na włosy są przeznaczone dla kobiet, które codziennie zmagają się z puszącymi, przesuszonymi i trudnymi do ułożenia włosami. Zabieg bez problemu można przeprowadzić na włosach farbowanych, rozjaśnianych i zniszczonych innymi zabiegami chemicznymi.

 

Czym są preparaty keratynowe?

 

Preparaty używane podczas zabiegu w naszym salonie piękności, zawierają nie tylko keratynę, która regeneruje uszkodzone włosy, lecz także antyoksydanty, wyciągi z roślin i witaminy, które trwale nawilżają włosy i dostarczają niezbędnych składników odżywczych. W skład tych produktów wchodzą także kwasy tłuszczowe, które tworzą na włosach niewidoczną barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

 

Jak wygląda keratynowe prostowanie włosów?

 

Zabieg keratynowy polega na "wprasowaniu" we włosy odpowiedniej ilości preparatu za pomocą rozgrzanego do 230 stopni Celsjusza ceramicznego żelazka fryzjerskiego. Pod wpływem ciepła łuski włosa otwierają się, a keratynowy budulec wnika w ich strukturę i dokładnie wypełnia wszelkie ubytki. Następnie łuski włosa zostają zamknięte, a ich struktura zostaje zrekonstruowana. Zaaplikowany w taki sposób preparat keratynowy jest trzymany na włosach przez ok. 30 – 60 minut.

 

Ostatnim etapem zabiegu jest suszenie włosów za pomocą suszarki nastawionej na średnią temperaturę nawiewu, do ich całkowitego wyschnięcia.
Zabiegi keratynowe na włosy są więc alternatywą dla prostownicy czy sztucznych, chemicznych preparatów prostujących używanych np. podczas tzw. trwałej prostującej, gdzie wykorzystuje się kremy, które obciążają włosy i nie dają tak naturalnego efektu jak keratyna.

 

Podczas jednego zabiegu wykonywanego na średniej długości lub grubości włosach, jest zużywane ok. 60 ml preparatu keratynowego.

Cena zabiegu waha się od 150 - 550 zł. Czas trwania całego zabiegu to około 3 godziny.

 

Efekty keratynowego prostowania włosów

 

Po zakończeniu zabiegu włosy są gładkie, proste, nawilżone, dogłębnie odżywione, zregenerowane, lśniące, sprężyste, podatne na stylizację. Włosy po terapii keratynowej są także bardziej odporne na skręty i puszenie się w wilgotnym środowisku. Efekty zabiegu utrzymują się nawet 5 miesięcy - zależy to od typu i gęstości włosów. Wpływ na trwałość zabiegu ma również odpowiednia pielęgnacja włosów.

 

Jak dbać o włosy tuż po zabiegu?

 

Aby nie wypłukać keratyny, przez pierwsze 2-3 doby po zabiegu:
nie wolno myć włosów,
nie wolno wiązać ani upinać włosów,
nie wolno brać włosów za ucho
nie wolno zaginać włosów (jeśli zagną się w nocy, po przebudzeniu należy wyprostować je prostownicą),
nie wolno moczyć włosów (odpadają więc basen i sauna)

 

Wszystkie te zasady obowiązują tylko do pierwszego umycia włosów czyli po 72 godzinach.

 

Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja, która polega na unikaniu kosmetyków do włosów mających w składzie:
silikony (odstawiamy wszystko, co ma w składzie: simethicone, trimethicone, trimethylsilylamodimethicone, trimethylsiloxysilicates, dimethicone copolyol, lauryl methicone copolyol, hydroxypropyl polysiloxane, PEG-silikony, beheonoxy dimethicone, phenyl trimethicone), dopuszczalne są natomiast silikony nierozpuszczalne w wodzie, ale dające się usunąć za pomocą łagodnych szamponów (amodimethicone, dimethicone, dimethiconol, beheonoxy dimethicone, phenyl trimethicone) oraz rozpuszczalne w wodzie (dimethicone copolyol, lauryl methicone copolyol, hydrolized wheat protein hydroxypropyl polysiloxane, każdy silikon z PEG na początku. Więcej o silikonach w tym wpisie),
SLS/SLES – czyli silne detergenty (Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate. Więcej o detergentach tutaj),
sól (Sodium Chloride )
alkohol (szczególnie alcohol denat; ale uwaga! Nie kierujmy się tylko nazwą „alcohol” wypisaną w składzie – niektóre z nich bowiem to pozytywnie działające alkohole tłuszczowe, np. cetyl alcohol, cetearyl alkohol.

 

Dlaczego należy ich unikać? Zarówno SLS/SLES, jak i sól, silikony oraz alkohol wypłukują keratynę z włosów.

 

Bardzo istotnym elementem pielęgnacji po zabiegu jest też olejowanie włosów, które bardzo dobrze je zabezpiecza i zapobiega wypłukiwaniu się keratyny.

 

Kosmetyki po zabiegu

 

Staram się zmieniać je w miarę możliwości, aby dostarczać włosom różnych składników, a jedynym kosmetykiem, którego używam stale, jest szampon z naszej linii zabiegowej. Z pozostałych dostępnych u nas zabiegów szczególnie polecamy kompleksową kosmetykę twarzy i ciała – zapraszamy do zapoznania się z jej możliwościami!

CREATED BY BEZPOPRAWEK.PL

COPYRIGHT STUDIO BEDNARA 2017

Studio Bednara
facebook

 Masz pytania? Skontaktuj się z nami:    516 518 752     info@studiobednara.pl