źćźłóń

Laserowe usuwanie tatuażu

 


Bezpiecznie i bezboleśnie

 

Bywają różne momenty w życiu, a podejmowane decyzje czasem są nieprzemyślane. Często też ulegamy chwilowo panującej modzie. Wydawałoby się, że w przypadku tatuażu decyzja jest nieodwracalna, a konsekwencje jego wykonania będzie trzeba ponosić do końca życia. Na szczęście w medycynie estetycznej powstała innowacja w postaci laserowego usuwania tatuażu. To  dobra wiadomość dla wszystkich, którzy z jakiegoś powodu chcą się pozbyć swojego wzoru z ciała.

 

W naszym salonie urody używamy lasera, który charakteryzuje się krótkim czasem trwania impulsu, przez co cały zabieg jest bezpieczny.

 

Podczas usuwania tatuażu przestrzegane są wszelkie normy bezpieczeństwa, a o podjęciu decyzji o możności jego wykonania i dobrania odpowiedniej metody decyduje lekarz.

 

 

W jaki sposób laser usuwa tatuaż?

 

Światło emitowane przez laser używane jest w celu zniszczenia barwnika. Powierzchnia skóry jest „przeźroczysta” dla emitowanego światła, podczas gdy cała energia jest skupiona i pochłaniana przez barwnik. Pigment ulega rozbiciu na drobne fragmenty, które następnie są pochłaniane przez komórki organizmu – makrofagi.

 

 

Czy laserowe usuwanie tatuażu jest skuteczne?

 

Laserowe usuwanie jest bardzo skuteczne przy większości typów tatuażu. Generalnie tatuaż może zostać całkowicie usunięty podczas zabiegów laserowych chyba, że znajduje się w warstwie podstawnej skóry lub w bliźnie. Podczas usuwania tatuażu używane są różne urządzenia w zależności od usuwanego koloru, jednak nie mniej ważne jest doświadczenie osoby wykonującej zabieg.

 

 

Czy laser jest bezpieczną droga usuwania tatuażu?

 

Laserowe usuwanie tatuażu jest bezpieczniejsze i bardziej efektywne niż metody tradycyjne. Laser eliminuje ryzyko infekcji, które jest dość wysokie przy metodach tradycyjnych oraz co jest niezwykle ważne, zmniejsza do minimum możliwość powstania blizn w porównaniu z metodami tradycyjnymi.

 

 

Jakim laserem usuwany jest tatuaż?

 

Stosowana przez nas metoda, wykorzystuje jednocześnie podczas zabiegu zarówno laser Nd-Yag Q-switch 532, Nd-Yag Q-switch 1064. O wyborze urządzenia, którym ma być usuwany tatuaż decyduje kosmetolog podczas konsultacji przed zabiegiem.

 

 

Po zabiegu

 

Po zabiegu w miejscu usuwanego barwnika pojawia się zaczerwienienie, swędzenie a czasami strupki. Jest to normalny proces, podczas którego barwnik jest eliminowany. Jeżeli powstały strupki, to bezpośrednio po zejściu strupków miejsce po usuwanym barwniku może być zaróżowione prze okres około 2 tygodni. Kolejny zabieg można wykonać nie wcześniej niż po ok. 6 tygodniach. Po usunięciu tatuażu miejsce to należy chronić przed słońcem przez okres 6 miesięcy w celu uniknięcia przebarwień. W tym okresie nie należy używać również samoopalaczy ani nie korzystać z solarium.

 

 

Ile zabiegów należy wykonać aby usunąć tatuaż?

 

W celu całkowitego usunięcia niechcianego tatuażu należy wykonać od kilku do kilkunastu zabiegów, wykonywanych w odstępach co 6 tygodni. O tym ile zabiegów należy wykonać oraz jak będzie wyglądało miejsce po usuniętym tatuażu decyduje: -rodzaj barwnika, -głębokość wykonanego tatuażu, -sposób wykonania tatuażu, -miejsce, w którym został wykonany tatuaż, -predyspozycji osobniczych pacjenta.

 

 

Zalecenia po zabiegu:

 

-Nie opalamy się przez 4 tygodnie.

 

Komplikacje po zabiegu:

 

-Możliwe przemijające uczucie pieczenia, obrzęk, bąble i strupki.

 

Przeciwwskazania:

 

  • ciąża
  • fotoalergia
  • choroby nowotworowe
  • przyjmowanie retinoidów w ciągu ostatnich 6 m-cy.

 

 

Jeśli dotyczy Cię inny problem, jakim są tzw. pajączki lub żylaki, sprawdź naszą ofertę zamykania naczynek.

CREATED BY BEZPOPRAWEK.PL

COPYRIGHT STUDIO BEDNARA 2017

Studio Bednara
facebook

 Masz pytania? Skontaktuj się z nami:    516 518 752     info@studiobednara.pl