źćźłóń

Makijaż permanentny brwi, ust i oczu

 


Metoda microblading

 

Makijaż permanentny brwi, ust i oczu to swoisty rodzaj medycyny estetycznej. Jest to zabieg upiększający, tuszujący niedoskonałości twarzy. To także zabieg korygujący defekty oraz konsekwencje przebytych zabiegów chirurgicznych, czy chorób skóry (np. tuszowanie blizn i łysienia, rekonstrukcja brodawki sutkowej). Za pomocą makijażu permanentnego możemy ułatwić sobie codzienne wykonywanie make-up, które dzięki tej metodzie zajmie zdecydowanie mniej czasu.

 

Zabieg makijażu permanentnego czyli pigmentacji, polega na wprowadzaniu barwnika płytko w obszar skóry za pomocą specjalnego urządzenia. Barwniki w szerokiej gamie kolorystycznej charakteryzują się trwałością i nasyceniem koloru, są bezpieczne, nietoksyczne, nie powodują podrażnień skóry czy alergii.

 

Makijaż permanentny jest zabiegiem bezpiecznym i wykonywanym w znieczuleniu miejscowym i utrzymuje się około 2 lat. Trwałość makijażu uzależniona jest od typu skóry, oraz codziennej pielęgnacji i ekspozycji na słońce.

 

W czasie zabiegu może dojść do lekkiego obrzęku i zaczerwienienia skóry, co mija w następnym dniu. Bezpośrednio po zabiegu zastosowane kolory pigmentów są bardzo intensywne, co utrzymuje się kilka dni - do momentu wygojenia naskórka. Po około czterech tygodniach od zabiegu podstawowego, należy wykonać zabieg uzupełniający czyli tzw. korektę. Jedna korekta jest wliczona w cenę zabiegu do 8 tygodni.

 

 

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI - METODY

 

MICROBLADING czyli technika piórkowa, pozwala na zupełne rekonstruowanie i uzupełnianie włosów brwi, gwarantujący bardzo naturalny wygląd. Dokładniej, jest to wprowadzenie pigmentu za pomocą mikro ostrza do warstwy kolczystej naskórka. Efekt zabiegu utrzymuje się do 12 miesięcy. Po tym czasie można umówić się na kolejny zabieg.

 


METODA HYBRYDOWA / NATURAL / COMBO / WŁOSKOWA Z CIENIEM

 

To autorska metoda, łącząca cień oraz włos. Idealna dla osób chcących uzyskać bardzo naturalny efekt zagęszczenia i rekonstrukcji brwi, włosem oraz półcieniem by nadać im odpowiedni kształt. Technika włosa oraz cienia dobierana jest odpowiednio do rodzaju skóry. Są to najczęściej wybierane metody ze względu na zadowalający efekt, oraz okres trzymania się pigmentu w naskórku.

 

 

METODA SHADING / POWDER EFFECT

 

To technika efektu półcienia na łuku brwiowym. Widoczny efekt podobny jest do użycia henny.

 

 

Makijaż permanentny ust

 

-KONTUR Z CIENIOWANIEM
-OMBRE (optyczne powiększenie kolorami)
-CIENIOWANIE BEZ KONTUR
-JEDEN KOLORMakijaż permanentny oczu

 

-ZAGĘSZCZENIE LINII RZĘS
-KRESKA DOLNA i GÓRNA TYPU LINER
-KRESKA DEKORACYJNA / CIENIOWANA
-BUTTERFLY (cieniowanie powieki lub cieniowanie kreski dekoracyjnej)
-SHADING

 

Zabieg przeznaczony jest dla osób które:


• są po chemioterapii

• mają problemy ze skórą alergiczną

• nie potrafią się same pomalować

• w celach estetycznych pragną podkreślić swoją urodę

• chcą zakamuflować mankamenty i blizny 

• cenią sobie swój czas i nie chcą go marnować na koloryzacje brwi innymi metodami

• są aktywne fizycznie i regularnie bywają na zajęciach fitness czy basenie

• planują ważną uroczystość np. ślub i chcą wyglądać perfekcyjnie w każdej minucie ceremonii

• mają problematyczny kształt oka, twarzy i chcą to skutecznie ukryć (asymetria)

• są perfekcjonistkami i żądają idealnego wyglądu 24/h
• noszą okulary i szkła kontaktowe, które poprzez fakt, że słabo widzą, mają problemy z wykonaniem makijażu,
• maja problem z rzadkimi brwiami, małymi oczami, z bladymi ustami, lub ustami o nieregularnym kształcie, z rzadkimi rzęsami
• dla wszystkich którzy chcieliby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody

 

 

JAK JEST ON WYKONYWANY

Podczas konsultacji ustalamy kształt i kolor, optymalny do typu Państwa urody. Makijaż permanentny powinien być bardzo naturalny i tylko podkreślać naturalną urodę. Najpierw nanosimy na skórę lekko znieczulający krem który zacznie działać w ciągu kilku minut. Następnie wykonujemy cała stylizację łuku brwiowego. Dobieramy kształt brwi, oraz wykonujemy analizę kolorystyczną, by dobrać odpowiedni pigment. W efekcie finalnym oczy mają więcej wyrazu i wyglądają młodziej, usta są pełniejsze, a mimo to naturalne, a brwi, dzięki temu, że narysowaliśmy na nich włoski lub zaznaczyliśmy cień po których w rezultacie pozostaje tylko delikatna linia, są równomierne i gęste.CZY TO BARDZO BOLI?

Przy każdorazowej ingerencji w skórę coś się odczuwa. Tak jest i tutaj. Pracujemy delikatnie i tak przygotowujemy Państwa skórę, że czasem odczuwacie nieprzyjemne mrowienie. Niektórzy odczuwają to bardziej, inni mniej lub wcale  - w każdym razie nigdy nie jest to ból nie do zniesienia.JAK DŁUGO SIĘ GOI?

Jedyna niedogodność po wykonanym makijażu to złuszczenie się naskórka na 3–4 dzień po zabiegu. Na przyspieszone gojenie ma wpływ odpowiednia pielęgnacja i natłuszczanie.PRZECIWWSKAZANIEM DO WYKONANIA ZABIEGU JEST

ciąża, infekcja, cukrzyca, łuszczyca, przyjmowanie leków sterydowych, infekcja, aktywna opryszczka.JAK NALEŻY PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU


Kilka dni przed zabiegiem ust należy przyjmować lek antywirusowy stosowany w leczeniu opryszczki (Heviran), tak by zminimalizować ryzyko aktywowania wirusa po zabiegu. Lek przyjmujemy przez kolejnych kilka dni po wykonaniu makijażu. Po zabiegu naskórek zwykle ulega złuszczeniu. Ważne jest by nawilżać skórę i chronić ją przed słońcem, wysokimi i bardzo niskimi temperaturami, agresywnymi środkami chemicznymi i kosmetycznymi. Przez kilka dni barwnik ma bardzo intensywny odcień - nie należy się tym przejmować, po kilku dniach jego intensywność zmniejszy się o około 50%. Naturalny makijaż permanentny uwydatni Twoje piękno.

 


 

W przypadku brwi staramy się nie robić henny i regulacji minimum 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem.
Unikamy spożywania alkoholu oraz leków które mogą rozrzedzać krew.

 

 

Przeprowadzany w naszym salonie zabieg makijażu permanentnego jest całkowicie bezpieczny – wykonuje go właścicielka Studio - profesjonalna kosmetyczka z certyfikatami, świadczącymi o zdobytej wiedzy na temat medycyny estetycznej.

Zapraszamy także do poznania naszej oferty makijażu okazjonalnego.

CREATED BY BEZPOPRAWEK.PL

COPYRIGHT STUDIO BEDNARA 2017

Studio Bednara
facebook

 Masz pytania? Skontaktuj się z nami:    516 518 752     info@studiobednara.pl